Тема. Робота
з різними матеріалами. Елементи топографії, топоніміки. Виготовлення
карти-саморобки України.
Мета. Виготовити карту-саморобку України; розвивати творчу фантазію; виховувати любов
до своєї держави.
Обладнання. Карта
України, зурна рису, клей, фарби, ножиці, фломастери.
Тип уроку. інтегрований
Хід уроку:
l. Підготовка робочих місць.
ll. Організаційний момент.
Девіз: Доброго ранку моя Україно!
Доброго ранку — широкі простори!
Доброго ранку — поля і ліси!
Доброго ранку – молитва і пісня
І слово натхненне
Доброго ранку! Доброго ранку!
М. Вороний
1.
Звучить пісня «Україна» Т. Петриненка.
2.
Розповідь вчителя.
Рідна мати і рідна Україна — два
крила любові, що несуть українську душу через віки і не в’януть у вічному
польоті, бо тримає їх на світі любов.
Образ України постає з калинових степів і
глибинної чорноземної скиби, зоріє із зажури поліських озер, виростає небосяжно
на повний зріст із карпатських вершин.
Є на Україні Чернеча гора, яку знає вісь
світ із якої видно весь світ. Є зелена круча над Дніпром у Каневі освячена «заповітом»,
що вернувся до народу із тяжкого забуття і найменша грудка цієї землі священна
для кожного українця.
Веселкові узори в білих українських хатах,
чарівна сила степових просторів, дніпровські хвилі, карпатські гори, жовте
колосся пшениці на фоні голубого неба — це наша Україна.
Сьогодні тему України, нашої
батьківщини, ми пронесемо через весь урок. На практичному занятті будемо
виготовляти карти-саморобки України. Погляньте на дошку, перед вами карти
України якими ви користуєтесь на уроках природознавства, а також незвичайні
карти, які символізують державний прапор, карта історичних пам’яток, карта
України у вигляді герба і рослинної символіки і також карта України з космосу.
А ви спробуєте виготовити свої карти, щоб
закріпити та поглибити знання про нашу державу.
lll. Розгляд зразків.
lV. Технологія виготовлення.
Для виготовлення карти саморобки
ви поділені на три групи
1 команда «Природні зони України»
2 команда «Корисні копалини»
3 команда «Області України»
Завдання 1-й команді намалюйте
контури карти України, нанесіть клей, зверху насипте рис, упорядкуйте його за
допомогою сірник, коли висохне — розфарбуйте кару, користуйтесь атласом,
подивіться на карту природних зон і зробіть так само. Вам було дано завдання
підготувати матеріали про природну зону в якій ми проживаємо. Тож готуйтесь
захищати свої роботи.
Завдання для команди 2 «корисні копалини»
виріжте умовні знаки корисних копалин. Користуючись картою, наклейте їх на
відповідні області, також готуйтесь захищати свою роботу.
Завдання для команди 3 «Області
України». Намалюйте контури карти України фломастером наведіть кожну з
областей, напишіть назви міст, що є обласними центрами.
V. Інструктаж.
Правила користування ножицями
клеєм: економно витрачати матеріали. Працювати охайно. Виконувати завдання
спокійно, без зайвих рухів, цінувати кожну хвилину робочого часу.
Vl. Самостійна
робота
Фізткультхвилинка.
Vll. Оцінювання
робіт. Захист робіт представниками кожної групи.
Vlll. Підсумок уроку.
-Чому Україну називають «житницею»?
-Якими корисними копалинами
багата Україна?
-Назвіть області держави.
-Як будете використовувати карти
саморобки?
Красивий, щедрий рідний край
І мова наша солов’їна,
Люби, шануй, оберігай
Усе, що зветься Україна.
lX. Прибирання робочих місць.
Кожен в класі добре знає — речі
власне місце мають.

Немає коментарів:
Дописати коментар